Kına Gecesi İçin Sefamerve Bindallı Modelleri 2015

Sponsorlu Bağlantılar

Kına geceleri için tercih edilen bindallı modelleri taa osmanlı döneminden günümüze gelen, son yıllarda da tekrar popüler olan kına kıyafetlerindendir. Kına kaftanı veya bindallı giymeyi isteyen genç gelin adaylarına biraz yardımcı olmak adına çok güzel Sefamerve bindallı modelleri ve fiyatları hakkında bilgi vereyim dedim.

Resimlerde de gördüğünüz gibi kat kat etekli, kaftanlı, tül etekli, dantel, ve nakışlarla görsel olarak çok gözde bir halde tasarlanım dikilmiş bindallılar renkleri ise genellikle kırmızı ve yakın tonlarında.

Bindallı fiyatları ise 500 tl.

Evlilik hazırlığında olup kına gecesinde abiye yerine geleneksel kıyafet giymek isteyenler için fiyatları da gayet uygun.

Kına gecesinde güzel güzel giyinip mutlu bir evliliğe adım atarken kına ağıtı ile ağlatılan genç kızlarımızı rabbim evlilikleri boyunca güldürsün.

Sponsorlu Bağlantılar

Eskiden bindallı nedir bilmezdik, bize bu kıyafetler üç etek diye öğretilmişti. Kendi kınam da giymek istemiştim ve köyümüzde kaç tane yaşlı kadın varsa tek tek gezip çeyiz sandığına saklamış olduğu bindallı var mı? diye sormuştum. Tabi eskiden tek parça olarak bulunmuyordu. Eteği ayrı, yeleği ayrı, üst bölümü ayrı idi. Ben birini bulduysam birini bulamadım ve tam olarak kıyafeti tamamlayamayınca normal bir elbise ile kınam yakıldı. Şimdiki her yerde de satılmıyordu kına kıyafetleri, bindallılar ve kaftanlar.

Şimdiki gençler çok şanslı ne ararlarsa buluyorlar.

Neyse lafı uzatmadan Sefamerve bindallı modelleri resimlerimize döneyim. Beğendiğinizi sefamerve.com dan online sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca kınalık kaftan modelleri yazımıza da göz atmayı unutmayın, süper kaftanlar var resimler de.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın